Tesla Model 3, Müdahale Edilmeden 620 Kilometre Yol Aldı - Mutlak Bilgi

Tesla Model 3, Müdahale Edilmeden 620 Kilometre Yol Aldı

Elon Musk’ın Tesla ile ilgili en büyük planı ve hayali, Full Self-Driving sayesinde hiçbir müdahale olmadan kendi kendine gidebilen Tesla model araçlar üretmek. Whole Mars Catalog isimli bir YouTube kanalı, Full Self-Driving özelliğine sahip Tesla Model 3 aracı uzun yolda test ederek, tecrübelerini YouTube üzerinden paylaştı.

Görüntüde Tesla Model 3 model aracın, Full Self-Driving özelliği sayesinde neredeyse hiç müdahale olmaksızın San Fransisco’dan Los Angeles’a otomatik pilot modundaki sürüşü yayınlandı. Şoför, otomobile yalnızca yol üstüne bulunan molozlardan kaçınmak için müdahale etti.

Tesla Model 3, San Fransisco’dan Los Angeles’a kadar denetimi ele aldı

Whole Mars Catalog’un yayınladığı bu görüntü, birinci kere Full Self-Driving özelliğine sahip bir Tesla model aracın uzun soluklu tecrübesini göstermiş oldu. Tesla Model 3, neredeyse 620 kilometreye varan bu seyahati hafif müdahaleler haricinde kendi başına gerçekleştirdi. Bu görüntü sayesinde şimdi beta sürümünde olan bu özelliğin ne kadar gelişmiş ve muteber olabileceği birinci kere gözler önüne serildi.

Whole Mars Catalog, sürüş boyunca araca hiçbir müdahalede bulunmak istemese de yolda yaşanan kaza yüzünden bir iki sefer direksiyon hakimiyetini otomatik pilottan devralmak zorunda kaldı. Full Self-Driving özelliğinin güvenlik sensörlerine şimdi büsbütün güvenilmese de Tesla araçlarının içerisinde bulunan sensörlerin, ilerleyen vakitlerde muhtemel çarpışmaları büsbütün ön görmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu